ÖVRIGT / Diverse / Skål 13242066
*
nr 1324 2066
Skål
nysilver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, skål i glas. Höjd: ca 14 cm, längd: 33 cm, djup: 29 cm
Kondition: nagg
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 maj 2020
kl 18:56:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/4 10:17:33
1
100 kr
1/5 01:07:53
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Guldsmedsaktiebolaget, GAB
Guldsmedsaktiebolaget i Eskilstuna grunÂdades i Stockholm 1867.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter skål skål i glas
-
2036 Färglitografi
Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Druvor i ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:48
-
5242 Matservisdelar
ca 55 delar, Hutschenreuther Hohenberg, 12 mattall..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:34
-
4135 Skål
+ tedosa med lock, Meissen/Fürstenberg. Längd: 11 ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:00
-
4350 Skål
Äggskalsporslin, Kina. Höjd: 8 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:20
-
2005 Skål
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Be..//
Auktionen avslutas
om en månad
20 maj kl 19:41
-
2004 Skål
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Be..//
Auktionen avslutas
om en månad
20 maj kl 20:18
*
Skål
Kondition: nagg
nr 1324 2066
Skål
nysilver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, skål i glas. Höjd: ca 14 cm, längd: 33 cm, djup: 29 cm
Kondition: nagg
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 maj 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/4 10:17:33 | 1 | 100 kr |
1/5 01:07:53 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Guldsmedsaktiebolaget, GAB
Guldsmedsaktiebolaget i Eskilstuna grunÂdades i Stockholm 1867.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Guldsmedsaktiebolaget, GAB
Guldsmedsaktiebolaget i Eskilstuna grunÂdades i Stockholm 1867.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter skål skål i glas
-
2036 Färglitografi
Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Druvor i ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:48 -
5242 Matservisdelar
ca 55 delar, Hutschenreuther Hohenberg, 12 mattall..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:34 -
4135 Skål
+ tedosa med lock, Meissen/Fürstenberg. Längd: 11 ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:00
-
4350 Skål
Äggskalsporslin, Kina. Höjd: 8 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:20 -
2005 Skål
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Be..//
Auktionen avslutas
om en månad
20 maj kl 19:41 -
2004 Skål
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Be..//
Auktionen avslutas
om en månad
20 maj kl 20:18